Automaatio, instrumentointi

ProMinent Finland Oy

Osoite: 
Orapihlajatie 39, 00320 Helsinki
Puhelin: 
09 4777 890
Yhteyshenkilö: 
Anja Temmes, Sami Lipponen, Jan Gustafsson, Marinka Rothsten
Sähköposti: 
prominent@prominent.fi, anja.temmes@prominent.fi, sami.lipponen@prominent.fi, jan.gustafsson@prominent.fi, marinka.rothsten@prominent.fi
Verkkosivu: 
www.prominent-yhteystiedot.fi/

ProMinent Finland Oy:n tuotevalikoimaan kuuluvat annostelupumput, mittaus- ja säätölaitteet, Netzsch-epäkeskoruuvipumput ja vedenkäsittelylaitteet. Emoyhtiömme on saksalainen ProMinent Dosiertechnik GmbH. ProMinent-tuotemerkki on tullut tunnetuksi annostelupumpuista, joita on toimitettu jo yli 1 000 000 kappaletta. ProMinent on palvellut asiakkaitaan lähes 60 vuotta.

AUMA Finland Oy

Osoite: 
Tiistinniityntie 2, 02230 ESPOO
Puhelin: 
09 584 022
Yhteyshenkilö: 
Antti Savola, Kivipelto Veijo, Hakulinen Markku, Ryyppö Veli-Matti
Sähköposti: 
etunimi.sukunimi@auma.fi, auma@auma.fi
Verkkosivu: 
www.auma.fi

Auma-sähkötoimilaitteet, Sipos-sähkötoimilaitteet, Sähkömoottorit, -käytöt ja oheislaitteet, Venttiilien toimilaitteet / sähköiset.

Kuntatekniikka-lehden Vesihuollon osto-opas
Kustantaja: KL-Kustannus Oy, Toinen linja 14, 00530 Helsinki, p. 050 599 6681, asiakaspalvelu@kuntatekniikka.fi
Myynti: Marianne Lohilahti, p. 040 708 6640, marianne.lohilahti@netti.fi