Analyysi- ja laboratoriolaitteet

Endress+Hauser Oy

Osoite: 
Robert Huberin tie 3 B, 01510 Vantaa
Puhelin: 
020 1103 600
Yhteyshenkilö: 
Unna-Sisko Palo
Sähköposti: 
unna-sisko.palo@fi.endress.com
Verkkosivu: 
www.fi.endress.com

ProMinent Finland Oy

Osoite: 
Orapihlajatie 39, 00320 Helsinki
Puhelin: 
09 4777 890
Yhteyshenkilö: 
Anja Temmes, Sami Lipponen, Jan Gustafsson, Marinka Rothsten
Sähköposti: 
prominent@prominent.fi, anja.temmes@prominent.fi, sami.lipponen@prominent.fi, jan.gustafsson@prominent.fi, marinka.rothsten@prominent.fi
Verkkosivu: 
www.prominent-yhteystiedot.fi/

ProMinent Finland Oy:n tuotevalikoimaan kuuluvat annostelupumput, mittaus- ja säätölaitteet, Netzsch-epäkeskoruuvipumput ja vedenkäsittelylaitteet. Emoyhtiömme on saksalainen ProMinent Dosiertechnik GmbH. ProMinent-tuotemerkki on tullut tunnetuksi annostelupumpuista, joita on toimitettu jo yli 1 000 000 kappaletta. ProMinent on palvellut asiakkaitaan lähes 60 vuotta.

Profimeas Oy Ltd

Osoite: 
Hirsalantie 11, 02420 Jorvas
Puhelin: 
09 873 6000
Yhteyshenkilö: 
Heikki Sutinen
Sähköposti: 
heikki.sutinen@profimeas.fi
Verkkosivu: 
www.keller-druck.com

KELLER dataloggerit, KELLER GSM/GPRS-tiedonsiirtoyksiköt, KELLER painelähettimet, KELLER painemittarit, KELLER pinnankorkeuslähettimet,

*Päätuotteitamme ovat: - Paine- ja pinnankorkeuslähettimet
- Paine- ja pinnankorkeusmittarit
- Paine- ja pinnankorkeusloggerit
- GSM/GPRS tiedonsiirtomodeemit
- GSM/GPRS omavoimaiset mittausasemat
- Tiedonkeruuohjelmat

Asennamme, käyttöönotamme ja tarvittaessa myös ylläpidämme toimittamamme tiedinsiirto- ja mittausasemat. Vuokraamme myös tiedonsiirto- ja mittauspaketteja halutuksi ajaksi.

Kaiko Oy

Osoite: 
Henry Fordin katu 5 C, 00150 HELSINKI
Puhelin: 
09 6841 010
Faxi: 
09 6841 0120
Yhteyshenkilö: 
Antti Raita, Mika Tolvanen, Karri Kalvas
Sähköposti: 
kaiko@kaiko.fi
Verkkosivu: 
www.kaiko.fi

Altaat, säiliöt; Analysaattorit; Analyysi- ja laboratoriolaitteet; Allasimurit; Allaskemikaalit; Allaspeitteet; Johtokykymittaus; Kaapelien ja putkien etsintä; Uima-allaslaitteet; Kemikaalit, pienlaitoskäyttöön / flokkaus / pH:n säätö ; Korjausliittimet ja muhvit; Kemikaalien varastointi ja annostelu / kalkkiliuosvalmistimet / annostelujärjestelmät kalvo-, mäntä- ja yhdistelmä / kloorikaasun syöttölaitteet / kuiva-annostelulaitteet / polymeeriliuoksen valmistuslaitteet, automaattiset; Kaasuhälyttimet; Kloorikoneet; Metallinilmaisimet; Kaasun mittalaitteet; vesimittarit; putkistovuotojen paikannus- ja kuuntelulaitteet; rasvan erottimet; venttiilit; vesimittaritelineet; suodattimet; käänteisosmoosilaitteet; massasuodattimet; vedenpehmentimet; alkalointisuodattimet; sulkutulpat ja -pallot; takaiskuventtiilit; kloorausasemat; vesiasemat; raudan ja mangaanin poisto suodattimet; monikerrossuodattimet; partikkelisuodattimet

Kuntatekniikka-lehden Vesihuollon osto-opas
Kustantaja: KL-Kustannus Oy, Toinen linja 14, 00530 Helsinki, p. 050 599 6681, asiakaspalvelu@kuntatekniikka.fi
Myynti: Marianne Lohilahti, p. 040 708 6640, marianne.lohilahti@netti.fi