Polymeerisyötön optimointi

ProMinent Finland Oy

Osoite: 
Orapihlajatie 39, 00320 Helsinki
Puhelin: 
09 4777 890
Yhteyshenkilö: 
Anja Temmes, Sami Lipponen, Jan Gustafsson, Marinka Rothsten
Sähköposti: 
prominent@prominent.fi, anja.temmes@prominent.fi, sami.lipponen@prominent.fi, jan.gustafsson@prominent.fi, marinka.rothsten@prominent.fi
Verkkosivu: 
www.prominent-yhteystiedot.fi/

ProMinent Finland Oy:n tuotevalikoimaan kuuluvat annostelupumput, mittaus- ja säätölaitteet, Netzsch-epäkeskoruuvipumput ja vedenkäsittelylaitteet. Emoyhtiömme on saksalainen ProMinent Dosiertechnik GmbH. ProMinent-tuotemerkki on tullut tunnetuksi annostelupumpuista, joita on toimitettu jo yli 1 000 000 kappaletta. ProMinent on palvellut asiakkaitaan 60 vuotta.

ECONET OY

Osoite: 
Malminkaari 5b, 00700 Helsinki
Puhelin: 
09 836 6250
Yhteyshenkilö: 
Heikki Viitanen, Ilkka Niskanen
Sähköposti: 
heikki.viitanen@econetgroup.fi, ilkka.niskanen@econetgroup.fi, info.econet@econetgroup.fi
Verkkosivu: 
www.econetgroup.fi

Meistä jokainen tarvitsee puhdasta vettä. Suomalainen Econet Oy on vesi- ja ympäristötekniikan yritys, jolla on Suomessa mittavin kokemus vesirakentamisen suunnittelusta ja urakoinnista sekä vesilaitosten laitetuotannosta. Econet on toimittanut projekteja ja laitteita yli 80 eri maahan, muun muassa vaativiin kohteisiin Venäjälle, Kiinaan ja Vietnamiin.
Tarjoamme ratkaisuja asiakkaillemme sekä raaka- että jäteveden käsittelyyn. Asiakaskunnastamme valtaosa on teollisuuden prosessivesilaitoksia sekä kunnallisia vesi- ja jätevesilaitoksia. Yhteistyössä asiakkaidemme kanssa etsimme projekteissamme parhaan ratkaisun asiakkaan tarpeisiin.
Econet Group valmistaa Suomessa SLAMEX-laitteita veden ja jäteveden käsittelyyn sekä DEWA-laitteita lietteen käsittelyyn. Laitteemme ovat laadukkaita ja suunniteltu pohjoisiin olosuhteisiin.

Kuntatekniikka-lehden Vesihuollon osto-opas
Kustantaja: KL-Kustannus Oy, Toinen linja 14, 00530 Helsinki, p. 050 599 6681, asiakaspalvelu@kuntatekniikka.fi
Myynti: Marianne Lohilahti, p. 040 708 6640, marianne.lohilahti@netti.fi