Epäkeskoruuvipumput

Xylem Water Solutions Suomi Oy

Osoite: 
Mestarintie 8, 01730 Vantaa
Puhelin: 
010 320 8500
Yhteyshenkilö: 
Risto Ramberg
Sähköposti: 
myynti@xyleminc.com, etunimi.sukunimi@xyleminc.com
Verkkosivu: 
www.xylem.fi

Xylemiltä löydät pumpun kohteeseen kuin kohteeseen, pumppaamot pienistä isoihin ja varusteet eri tarpeisiin. Xylem tarjoaa tuotteita, huoltopalveluita, vuokrausta nesteiden käsittelyyn ja käyttöön teollisuuden, kuntien ja kiinteistöjen kohteissa. Pumppumme pumppaavat puhdasta vettä vedenottamoilla, tuotteemme puhdistavat vettä vesilaitoksilla, siirrämme nesteitä verkostoissa, olemme mukana erilaisissa käyttökohteissa teollisuudessa, kiinteistöissä ja kunnissa, siirrämme jätevesiä, puhdistamme jätevesiä ja pidämme huolta vielä nesteiden kierrätyksestä.

Xylem on maailman johtava nesteiden käsittelyyn erikoistunut yritys maailmalla.
Tunnet varmasti tutut tuotemerkkimme Flygt, Godwin, Leopold, Lowara, Sanitaire ja Wedeco.

Ainutlaatuinen Flygtin N-Pumppu jätevedelle. Kokonaistaloudellisuus koko elinkaaren aikana. Itse puhdistuva N-tekniikka, sovellettavissa eri jätevesi tyypeille. Alhaiset käyttö- ja huoltokustannukset.

Lowaran Juomavesi Hyväksytyt Pumput eSV juomavesikäyttöön sertifioidut pumput (WARS & ACS).

Kaikki pumput koko kiinteistöön. LVI-tuotevalikoima sisältää kaikki Flygt ja Lowara pumput mitä tarvitset energiatehokkaaseen paineenkorotukseen ja tyhjennyspumppaukseen.

ProMinent Finland Oy

Osoite: 
Orapihlajatie 39, 00320 Helsinki
Puhelin: 
09 4777 890
Yhteyshenkilö: 
Anja Temmes, Sami Lipponen, Jan Gustafsson, Marinka Rothsten
Sähköposti: 
prominent@prominent.fi, anja.temmes@prominent.fi, sami.lipponen@prominent.fi, jan.gustafsson@prominent.fi, marinka.rothsten@prominent.fi
Verkkosivu: 
www.prominent-yhteystiedot.fi/

ProMinent Finland Oy:n tuotevalikoimaan kuuluvat annostelupumput, mittaus- ja säätölaitteet, Netzsch-epäkeskoruuvipumput ja vedenkäsittelylaitteet. Emoyhtiömme on saksalainen ProMinent Dosiertechnik GmbH. ProMinent-tuotemerkki on tullut tunnetuksi annostelupumpuista, joita on toimitettu jo yli 1 000 000 kappaletta. ProMinent on palvellut asiakkaitaan 60 vuotta.

Kuntatekniikka-lehden Vesihuollon osto-opas
Kustantaja: KL-Kustannus Oy, Toinen linja 14, 00530 Helsinki, p. 050 599 6681, asiakaspalvelu@kuntatekniikka.fi
Myynti: Marianne Lohilahti, p. 040 708 6640, marianne.lohilahti@netti.fi